10 pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela

 

Nauczyciel to niezwykle ważna postać w życiu naszych pociech. Jak pięknie stwierdził B. Conklin: „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”. Sami dobrze pamiętamy, jak wielki wpływ na nasze zainteresowanie przedmiotem mieli charyzmatyczni profesorowie. Kogo wspominamy z uśmiechem, kto wspierał w trudnych momentach i kto kształtował nasze postawy i charaktery. 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Jest to doskonała okazja, żeby wyrazić wdzięczność pracownikom oświaty za codzienny trud i wysiłek, jaki wkładają w naukę naszych dzieci. Co byłoby najlepszym pomysłem na prezent dla nauczyciela? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. 

 

Księga na życzenia dla nauczyciela

Po rodzinnych konsultacjach z nauczycielką z wieloletnim stażem wymyśliliśmy produkt, który sprawdzi się idealnie, jako prezent na Dzień Nauczyciela. Mianowicie, księgę na życzenia. Jest to upominek, który zostanie z nauczycielem na lata. Księgę można wypełnić spersonalizowanymi życzeniami lub aforyzmem związanym z zawodem pedagoga. Odpowiednio dobrana treść z pewnością wywoła uśmiech na twarzy belfra. Księgę można postawić na biurku lub powiesić na ścianie. 

Księga na życzenia

 

 

Przybornik na biurko 

Naszą kolejną propozycją na prezent dla nauczyciela jest ozdobny przybornik na biurko. I to taki z uchwytami na długopisy, żeby nie majtały się po torebce lub piórniku. Nauczycielka już zawsze będzie je miała pod ręką. Jest to elegancka i funkcjonalna ozdoba na biurko.

Przybornik na biurko

 

 

Astrolabium dla nauczyciela fizyki

Jeden z piękniejszych przyrządów astronomicznych – astrolabium - to nie lada gratka dla nauczyciela fizyki. Astrolabium sferyczne odwzorowuje sferę niebieską w przestrzeni trójwymiarowej. Służy między innymi do wyznaczania długości i szerokości ekliptycznych. Od X wieku używane było na europejskich dworach i uniwersytetach. Mikołaj Kopernik korzystał z niego w swoich obliczeniach. Astrolabium to piękny symbol nauki i innowacyjnej myśli technicznej. Będzie to doskonały prezent dla nauczyciela fizyki.

Astrolabium

 

 

Kalendarz wieczysty

Kalendarz wieczysty to przydatny gadżet, który przyda się nauczycielowi w codziennej pracy. Jest to gustowna i użyteczna dekoracja pozwalająca na śledzenie czasu. Może się również przydać jako pomoc dydaktyczna przy nauce cyfr i dat.

kalendarz wieczysty

 

Globus dla nauczyciela geografii 

Czym obdarować nauczyciela geografii? Postaw na zainteresowania belfra i spraw mu dekoracyjny globus. Będzie to piękna pamiątka nawiązująca do jego pasji. Wniesie do wnętrza podróżniczego charakteru i z pewnością ucieszy pedagoga .  

Globus dekoracyjny

 

 

Podpórki książek

Dobrym pomysłem na prezent dla nauczycielki są podpórki do książek. Przez lata pracy w szkole z pewnością nazbiera się mnóstwo podręczników, książek, czy atlasów. Podpórki książek pomogą utrzymać w ryzach te wszystkie tomiszcza i stanowić będą użyteczny element dekoracyjny.

podpórki książek

 

 

Lupa dla nauczyciela

Lupa do rozszyfrowania gryzmołów to kolejny pomysł na upominek dla nauczyciela. Sami wiemy, że nie każdy urodził się kaligrafem. Zwłaszcza na początku przygody z abecadłem zdarza się pisać jak kura pazurem. Żeby ułatwić nauczycielowi sprawdzanie dyktand i wypracowań, postaw na szkło powiększające.

Lupa

 

 

Ramka na zdjęcie klasowe 

Ramka na zdjęcie klasowe lub na obrazek namalowany przez całą klasę to idealny pomysł na prezent dla wychowawcy. Drewniana ramka będzie służyć nauczycielowi latami, nawet jeżeli zmieni się jej zawartość.

Ramka na zdjęcia

 

 

Prezent dla nauczycielki muzyki

Co zachwyci nauczycielkę muzyki? Mini instrumenty muzyczne, które można położyć na biurko lub na półkę. Miniaturowy fortepian, gitara lub perkusja świetnie odzwierciedlą muzyczną pasję pedagoga i stanowić będą wdzięczny prezent dla pani od muzyki.

Mini fortepian

 

Kompas prezent dla wychowawcy

Kompas jako symbol wyboru odpowiedniej drogi, trafnych decyzji i dotarcia do celu zdaje się nam odpowiednim pomysłem na prezent dla wychowawcy. Nie da się ukryć, że dla szkolnych rozrabiaków dobry wychowawca jest wyznacznikiem odpowiednich dróg i postaw. Jest zatem swego rodzaju kompasem dla młodych. Kompas będzie zarówno symbolicznym, jak i niezwykle użytecznym upominkiem, a już zwłaszcza jeżeli wybierzesz taki, który może również służyć jako przycisk do papieru. 

kompas